Search
Close this search box.
آشنایی با ساپورت بال اسکرو

آشنایی با ساپورت بال اسکرو

آشنایی با ساپورت بال اسکرو
فهرست مطالب

ساپورت بال اسکرو که نام دیگر آن،  یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو می باشد،  یک قطعه در سیستم بال اسکرو است که برای نگهداری از آن استفاده می شود و بخشی از لوازم جانبی بال اسکرو است.

گروه صنعتی لاین حرکت،  بزرگ ترین وارد کننده انواع قطعات CNC   مانند بال اسکرو و ساپورت بال اسکرو،  اتوماسیون صنعتی و… می باشد که به عنوان نمایندگی بهترین برند های آسیایی و اروپایی فعالیت گسترده ای را انجام می دهد.

ویژگی های ساپورت بال اسکرو

برای اطمینان از تعادل سفتی با بال اسکرو،  ساپورت بال اسکرو از یک یاتاقان زاویه ای (زاویه تماس: 30 درجه پیکربندی DF) با استحکام بالا و گشتاور کم استفاده می کند.  ساپورت بال اسکرو مینیاتوری مدل های GEK/GFK 4، 5 و 6 با یک بلبرینگ زاویه ای مینیاتوری با زاویه تماس 45 درجه تعبیه شده است که منحصراً برای بال اسکروهای مینیاتوری توسعه یافته است.   این بلبرینگ دارای زاویه تماس بیشتر از 45 درجه است و قطر کم تر،   استحکام و دقت بالا یاتاقان زاویه ای مینیاتوری،   عملکرد چرخشی پایدار را فراهم می کند.

برای انتقال نیرو از منبع به محرک می توان از محرک های مختلفی استفاده کرد.  ساپورت بال اسکرو  و بال اسکرو خطی  بسیار گسترده شده است که می تواند چرخش را به حرکت رفت و برگشتی تبدیل کند.   ویژگی بارز بال اسکرو و ساپورت مهره بال اسکرو،  اصطکاک کم در لحظه انتقال گشتاور است.

ویژگی های ساپورت بال اسکرو

کاربرد

امروزه، بال اسکرو و ساپورت بال اسکرو  با زمینه کاربردی نسبتاً بالایی مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب، بال اسکرو در موارد زیر نصب می شود:

  • در صنعت هواپیماسازی
  • در علم موشک
  • ماشین ها

ساپورت بال اسکرو هنگام ایجاد مکانیسم های دیگر، زمانی که باید چرخش را به حرکت خطی تبدیل کنید نیز کاربرد دارد.   در بیش تر موارد، بال اسکرو برای حرکت دادن فرمان طراحی شده است.  در این مورد، می توان از منابع مختلفی به عنوان درایو استفاده کرد، به عنوان مثال، یک موتور الکتریکی.

امروزه بال اسکروها و ساپورت بال اسکرو  اغلب در دستگاه های CNC نصب می شوند که با دقت بالا مشخص می شوند.  همه عناصر را می توان به لطف یک عنصر مشابه به طور دقیق نسبت به یکدیگر قرار داد.

نحوه نصب ساپورت بال اسکرو در بال اسکرو

در تولید عناصر اساسی می توان از موادی استفاده کرد که دارای ویژگی مقاومت بالا در برابر تنش های مکانیکی باشند.  تنها با استفاده صحیح از  بال اسکرو توسط ساپورت بال اسکرو می توان از خدمات طولانی مدت آن اطمینان حاصل کرد.  به عنوان مثال تمیزی سطح کار و محافظت از فضای کار در برابر تأثیرات محیطی.

پیشنهاد: برای آشنایی بیشتر، خرید و دریافت قبمت اینورتر صنعتی می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

مزایا

مزایای زیادی وجود دارد که می توان از آن ها برای توصیف درایو مورد نظر استفاده کرد.  ضریب اصطکاک پایین مزیت اصلی اجزای بال اسکرو مانند ساپورت بال اسکرو است.  این شاخص با استفاده از یک ماده خاص و هم چنین افزودن روان کننده به منطقه تماس حاصل می شود.   راندمان بالا هم چنین مهمترین مزیتی است که در ساپورت بال اسکرو، بهتر از بسیاری از اجزای دیگر عمل می کند.

عدم وجود لغزش باعث افزایش قابل توجه عمر دستگاه بال اسکرو و ساپورت بال اسکرو می شود.   این پدیده باعث اصطکاک شدید می شود و در پی آن افزایش سایش و افزایش دمای سازه اتفاق می افتد.  شما می توانید تعمیرات و نگهداری را خودتان انجام دهید؛ این کار به تجهیزات خاصی نیاز ندارد.  تمام مزایای فوق، این واقعیت را مشخص می کند که بسیاری به هزینه توجه نمی کنند و نصب بال اسکرو را انجام می دهند. در هنگام انتخاب، به نوع مواد استفاده شده در ساخت مانند ساپورت بال اسکرو، دقت و توجه داشته باشید.

انواع ساپورت بال اسکرو

ساپورت GMT ​​در 4 نوع اصلی ارائه می شوند:  مدل های GAK، GBK، GEK، GFK که برای مجموعه های بال اسکرو با انتهای شفت شده و مدل های BK و BF که به طور کلی برای بال اسکروها استاندارد شده اند.   ساپورت بال اسکرو در سمت ثابت شامل یک بلبرینگ زاویه ای سازگار با کلاس 5 JIS است که با یک بار تنظیم شده ارائه شده است.  نوع مینیاتوری واحد پشتیبانی مدل‌های GEK/GFK 4، 5 و 6،  دارای یک یاتاقان مینیاتوری با زاویه تماس 45 درجه است و منحصراً برای بال اسکروهای مینیاتوری توسعه یافته است. این عملکرد چرخشی پایدار، استحکام و دقت بالا را فراهم می کند.

ساپورت بال اسکرو در سمت پشتیبانی شده، از یک بلبرینگ شیار عمیق استفاده می کند.  بلبرینگ های داخلی واحد پشتیبانی مدل های GAK، GEK، GFK و GBK حاوی مقدار مناسبی گریس لیتیوم است که با مهر و موم مخصوص آب بندی می شود.  بنابراین این مدل ها قابلیت کارکرد طولانی مدت را دارند و همه ساپورت های بال اسکرو در نسخه های مقاوم در برابر خوردگی نیکل اندود موجود هستند.

 

ساپورت بالسکرو

نصب فشرده و آسان

ساپورت بال اسکرو به طور فشرده طراحی شده است تا فضای موجود در محل نصب را در خود جای دهد.  از آن جایی که بلبرینگ با یک پیش بار تنظیم مناسب ارائه می شود،  ساپورت را می توان با یک واحد بال اسکرو بدون ماشین کاری بیش تر مونتاژ کرد.  بر این اساس می توان ساعت های انسانی مورد نیاز در مجموعه را کاهش و دقت مونتاژ را افزایش داد.

نصب دستگاه مورد نظر به صورت دستی توصیه نمی شود.  علاوه بر این، هزینه بالای بال اسکرو و برخی ساپورت بال اسکرو ها را فراموش نکنید.  به همین دلیل است که در مهندسی و سایر صنایع،  اغلب از گزینه های بودجه ای استفاده می شود که ساخت آن ها را راحت تر کنند و  بتواند برای مدت طولانی خدمت کنند.

قیمت و خرید

دقت موقعیت یابی بالای دو عنصر در یک بال اسکرو، ظهور مشکلات جدی در تولید آن ها را تعیین می کند.  فاصله شعاعی بین پیچ می تواند باعث ایجاد عکس العمل شود.  در برخی موارد، تولید یک پیچ ساپورت بال اسکرو با استفاده از تکنولوژی نورد انجام می شود.  این نسخه از پیچ با هزینه کم تر انجام می شود، اما دقت آن بسیار بالا است.

برای خرید ساپورت بال اسکرو با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می توانید همین حالا سفارش خود را در سایت ثبت کنید تا انواع قطعات مانند ساپورت بال اسکرو در کمترین زمان ممکن به دست شما برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *