اخبار

کاربردهای اینورتر سه فاز و تک فاز

اگر به دستگاه‌های موجود در صنایع نگاه کنید، متوجه خواهید شد که اینورتر سه فاز و تک فاز، در مکان و موقعیت‌های زیادی دیده می‌شود که برای کنترل و هدایت کردن سرعت و گشتاورش به درایوهای صنعتی، کارساز است.

برای درک بیش تر از کاربردهای این نوع محصول، بهتر است ادامه این بحث را دنبال کنید:

در نظر داشته باشید که اینورتر صنعتی از نوع AC در صنایع برای صرفه جویی کردن انرژی کاربرد و کارایی دارد که به علت داشتن تجهیزات بالا، مشتریان زیادی برای خرید این نوع محصول به مغازه‌های شهر مراجعه می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین کاربرد اینورتر سه فاز در بالا بردن طول عمر قطعات و تجهیزات بکار رفته شده در داخل دستگاه است. که می‌توان به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن، تجهیزات داخل اینورتر را تعمیر کرد. از طرفی دقت کنید که این محصول را می‌توان در صنایع‌های زیادی به عنوان پمپ اصلی دستگاه‌ها استفاده کرد. یا می‌توان گفت که در فن‌های گلخانه‌ای، فن تونل و فن کوره بسیار کاربرد دارد.

لازم به ذکر است که اینورترها، در آسانسورهای مختلف می‌تواند بهترین عملکرد را به نمایش بگذارد. البته از این محصول می‌توان به عنوان منبع تغذیه استفاده کرد. ضروری است که بدانید این محصول در گرمکن‌های القایی نیز کاربرد دارند. یا می‌توان برای منتقل کردن انرژی به روش HVDC از اینورتر سه فاز بکار برد.

یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین کاربرد این محصول، استفاده در درایوهای الکتریکی وسیله نقلیه است که بایستی در حین خرید این محصول به تجهیزات بکار رفته شده در داخل دستگاه توجه کنید.

تصویری از اینورتر

کاربرد اینورتر چیست؟

کاربرد اینورتر سه فاز و تک فاز در صرفه جویی در انرژی

همان طور که در قسمت فوق مقاله برای مخاطبان و کاربران بازگو کردیم، اینورتر سه فاز و تک فاز در صرفه جویی کردن انرژی بسیار کاربرد و کارساز هستند که راندمان بالایی دارند و این عامل باعث کم کردن مصرف انرژی در صنایع می‌شود پس اگر این نوع اینورتر را خریداری نمائید، بازدهی یا راندمان محصول کاهش می‌یابد و این ویژگی باعث صرفه جویی کردن در مصرف انرژی صنایع‌های مختلف خواهد شد. پس ضروری است که بدانید این دستگاه می‌تواند جایگزین پمپ باشد و عملکرد پمپ را به خوبی به نمایش بگذارد.

از طرفی در نظر داشته باشید که این اینورترها در صرفه جویی انرژی باعث کند شدن سرعت عملکرد نمی‌شود و بالعکس سرعت و راندمان کار را بالا می‌برد و گشتاورش فوق العاده‌ای را به نمایش خواهد گذاشت.

نقش اینورتر سه فاز و تک فاز در ایجاد گشتاور متغیر

اگر در صنایع مختلف اینورتر نصب کنید، این محصول باعث می‌شود که گشتاور در صنایع تغییر کند زیرا پمپاژ آب در ایجاد متغیر کردن این نوع محصول کارساز بوده و بر میزان مصرف برق تاثیر به سزایی دارد. پس در نظر داشته باشید که اینورتر سه فاز کاربرد اساسی و مهمی در ایجاد گشتاور متغیر دارد که جریان را در صنایع موردنظر راه‌اندازی کرده و با کمک روش مستقیم، می‌تواند شدت مصرف برق را کاهش دهد.

از طرفی لازم به ذکر است که نقش اینورتر در ایجاد گشتاور متغیر، روی الکتروموتور و بار دستگاه است که می‌تواند سرعت و راندمان اینورتر سه فاز و تک فاز را بالا ببرد.

نمونه ای از اینورتر

تاثیرات اینورتر در صنعت

افزایش طول عمر تجهیزات و کاهش تعمیر و نگهداری

در ابتدا ضروری است که بدانید اینورتر سه فاز و تک فاز در بالا بردن طول عمر تجهیزات بسیار کارساز هستند که الکتروموتورها می‌توانند با این نوع اینورتر جریان و ولتاژ کار را بالا ببرند و 10 برابر جریان را دگرگون کند.

پس در نظر داشته باشید که این محصول به تدریج بر مصرف انرژی تاثیر می‌گذارد و این صرفه جویی باعث می‌شود که طول عمر دستگاه افزایش یابد و همچنین اگر خللی در تجهیزات بکار رفته شده در داخل دستگاه به وجود آید، اینورتر سه فاز و تک فاز، در کم‌ترین زمان ممکن تعمیر کرده و همچنین می‌تواند در هزینه تعمیر و نگهداری صرفه جویی کند.

دلایل کلی استفاده از اینورتر سه فاز و تک فاز

همان طور که گفته شد، دلایل زیادی وجود دارد که می‌توان از اینورتر سه فاز یا تک فاز استفاده کرد ولی یکی از مهم‌ترین دلایلی که بایستی از این محصول استفاده کرد این است که، در صنایع مقاومت روتور و ولتاژ موجود در روتور را کنترل و هدایت می‌کند و جریان و ولتاژ ایجاد شده را در کم‌ترین زمان ممکن می‌تواند راه‌اندازی کرده و مصرف برق را کاهش دهد.

جمع بندی نهایی

همانطور که گفته شد، اینورتر سه فاز یا تک فاز قابلیت ایجاد فرکانس و ولتاژ با راندمان بالا را دارند که برق خروجی را به برق ورودی منتقل کرده و با کمک این محصول می‌توان در مصرف انرژی یا برق بهینه سازی کرد.

سوالات متداول

  • از کجا می توانیم قطعات سی ان سی باکیفیت را خریداری کنیم؟

برای خرید انواع قطعات صنعتی همچون اینورتر، گیربکس خورشیدی، لینیر گاید و … می توانید از طریق سایت لاین حرکت اقدام کنید.

  • دلایل استفاده از مبدل سه فاز، چیست؟

همان طور که گفته شد، دلایل زیادی وجود دارد که می‌توان از اینورتر سه فاز یا تک فاز استفاده کرد ولی یکی از مهم‌ترین دلایلی که بایستی از این محصول استفاده کرد این است که، در صنایع مقاومت روتور و ولتاژ موجود در روتور را کنترل و هدایت می‌کند و جریان و ولتاژ ایجاد شده را در کم‌ترین زمان ممکن می‌تواند راه‌اندازی کرده و مصرف برق را کاهش دهد.

لاین حرکت

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *