اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی چیست

در سال1913از اتوماسيون های صنعتي استفاده شد.اتوماسيون به سال هاي نچندان نزديك بر ميگيرددهمان كه گفته شد زماني كه در كارخانه هيدروليك و نيوماتيك استفاده مي شد .اتوماسيون با هدف هاي مختلفي استفاده مي شد كه اين براي كاهش هزينه و توليد بيشتر محصولات استفاده مي شد.اين روش ، روش بسيار خوبي بود كه ابتدا در كشورهاي پيشرفته ي آلمان مورد استفاده قرار گرفت و بعد در كشورهاي ديگري همچون ژاپن استفاده شد. با لاین حرکت همراه باشید تا در ادامه بیشتر در باره اتوماسیون صنعتی صحبت کنیم.

اگر بخواهیم تعریفی دقیق را در مرجع اتوماسیون صنعتی بیان کنیم،بهتر است بگوییم یعنی اتوماسیون در تکنیک automatic به معنای خودکار گرفته شده است .اتوماسیون از واژه منظور از صنعت هم، به تمامی اجزایی که در تولید، توزیع یا مصرف یک فراورده یا یک دسته از فراورده‌های مشابه فعالیت می‌کنند، گوییم .

بنابراین اتوماسیون را استفاده از تکنولوژی و تجهیزات، برای خودکار کردن اجزاییکه برای تولید یک فراورده مشابه می باشند، تعریف میکنیم در كارخانه هاي مختلفي از اتوماسيون ها استفاده مي شود كه اين اتوماسيون ها در كارخانه هاي آسفالت بيشتر مورد استفاده قرار ميگرفت.در اصل اتوماسيون افزايش سطح كلي و بالا بردن سطح كيفي محصولات را انجام ميدهد .

 

اتوماسيون صنعتی داراي سه بخش است

1-ورودي

2-كنترل

3-خروجي

در كل اين اتوماسيون ها از كارهاي سخت و مشكل انساني كم كرده و كارهاي دشوار ديگر به وسيله اين دستگاه صورت مي گرفت.

 

اتوماسین صنعتی

 

فواید اتوماسیون صنعتی

1-كمك به نظرات از راه دور

2-تكرار فرايند

3-كاهش هزينه هاي موجود

4-افزايش سرعت

5-كاهش ضايعات

6-افزايش كيفيت

7-زبان برنامه نويسي

 

 سیستم صنعتی اتوماسیون دارای دو فرایند تولید می باشد که عبارت است از

  1. فرایندهای پیوسته (واگرا) از قبیل پالایش، پتروشیمی، شیمیائی، غذائی و …
  2. فرایندهای گسسته (همگرا) از قبیل خودرو، الكترونیك، لوازم خانگی و …

تعریف اتوماسیون صنعتی برق

اگر بخواهیم تعریفی دقیق را در مرجع اتوماسیون بیان کنیم، بهتر است بگوییم که اتوماسیون از واژه automatic به معنای خودکار گرفته شده است و منظور از صنعت هم، به تمامی اجزایی که در تولید، توزیع یا مصرف یک فراورده یا یک دسته از فراورده‌های مشابه فعالیت می‌کنند، گوییم.بنابراین استفاده از تکنولوژی و تجهیزات، برای خودکار کردن اجزایی که برای تولید یک فراورده مشابه می باشند، تعریف می کنیم .

جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران لاین حرکت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید