فروش قطعات CNC در تهران

فروش قطعات CNC در تهران

دستگاه CNC چیست؟

CNC مخفف سه کلمه Computer Numerical Control می‌باشد. تقریباً به معنی برنامه‌ریزی برای خودکارسازی دستگاه‌های سوراخ‌کاری یا فرز‌کاری توسط کامپیوتر می‌باشد. دستگاه NC نیز مخفف دو کلمه Numerical Control  می‌باشد که نسل قبلی قطعات و دستگاه‌های سی ان سی هستند. چراکه در فرآیند انجام کار این دستگاه، هیچ کامپیوتری وجود نداشت و برنامه‌ریزی دستگاه توسط انسان‌ها به صورت دستی انجام می‌شد! که امروزه به دلیل رشد این صنعت، شاهد خرید و فروش قطعات CNC در تهران و شهرستان‌ها هستیم.

تاریخچه ساخت دستگاه CNC

جنگ جهانی دوم باعث شد که نیاز به ابزاری برای ساخت و تولید باکیفیت و بادقت بالا برای صنعت هوا فضا احساس شود.  پیش از سال 1949 برنامه‌ریزی ماشین‌های ساخت توسط کارت‌های سوراخ دار انجام می‌شد. یعنی کارت‌های سوراخ‌دار مانند یک درایو حافظه‌دار عمل می کردند. به‌طوری‌که هر زمان که حسگر دستگاه به سوراخ‌ها می‌رسید، یک کار انجام می‌داد! اولین قرارداد ساخت دستگاه کنترل عددی NC در سال 1949 توسط Gohn Parsons ار شرکت پارسونز با نیروی‌هوایی آمریکا انجام شد. اما این قرارداد دوام زیادی نداشت و پس از 2 سال این قرارداد به شرکت ‌انیستیتو تکنولوژی‌، ماساچوست‌ (MIT) واگذار شد.

فروش قطعات cnc در تهران

پس از 1 سال از واگذارشدن قرارداد به شرکت انیستیتو تکنولوژی ماساچوست در سال 1952، زحمات و تلاش‌های این شرکت برای ساخت ماشین NC به بار نشست و اولین ماشین ان سی (NC) به وجود آمد. اما این تحقیقات پایان نیافت و تلاش‌ها برای پیشرفته‌کردن این دستگاه‌ها ادامه داشت. کامپیوترها نسبت به انسان‌ها خطای کمتر و دقت بیشتری دارند. بنابراین سازندگان دستگاه NC بر این فکر آمدند که کامپیوترها را به کمک دستگاه‌ها بیاورند. با ورود کامپیوتر به سیستم‌های NC تحولی در این تکنولوژی اتفاق افتاد  که‌ می‌توان‌ اتوماسیون‌ را به‌ سطح‌ بسیار بالایی‌ در سیستم‌های‌ DNC ، CAD/CAM و CIMS مشاهده‌ نمود.

معرفی انواع دستگاه‌ های CNC

انواع گوناگونی از قطعات و دستگاه های سی ان سی وجود دارد که عبارتند از:

دستگاه Router CNC یا مسیریاب:

این دستگاه سی ان سی از دستگاه‌هایی می‌باشد که به وسیله آن می‌توانیم برروی هر گونه متریال مانند پلاستیک، چوب و فلز حکاکی یا عملیات برش انجام دهد! در این مدل از دستگاه CNC، اپراتور دستگاه نمی‌تواند تغییری در طول مسیر عملیات انجام دهد. یعنی در این مدل مسیر را کاربر نمی‌تواند دستورالعمل را تغییر دهد و فقط اطلاعات از طریق رایانه وارد می‌شود.

دستگاه CNC برش پلاسما:

این مدل از دستگاه سی ان سی در سه بعد کاربردی ندارد و وظیفه اصلی آن در دو بعد است. به همین دلیل نیاز به قدرت زیادی ندارد، این ماشین‌ها برای نفوذکردن یا برش دادن از یک مشعل پلاسما استفاده می‌کنند. نکته قابل‌ توجه اینجا می‌باشد که این دستگاه فقط چوب و فلز را برش می‌دهد! به همین دلیل وضعیت خرید و فروش این قطعه CNC در تهران با افزایش روبه‌رو است.

دستگاه CNC برش لیزر:

دستگاه برش لیزر نیز از زیر شاخه‌های دستگاه CNC می‌باشد و عملکرد آن کاملا شبیه به دستگاه برش پلاسما است. فقط عمیات نفوذ به جای استفاده از مشعل پلاسما از لیزر استفاده می‌شود! و علاوه بر چوب و فلز، پلاستیک را نیز برش می‌دهد.

دستگاه پرینتر سه بعدی:

پرینتر سه بعدی نیز از زیر شاخه‌های دستگاه CNC می‌باشد و عملکرد آن مانند دستگاه برش لیزر است. با این فرق که در این دستگاه برش انجام نمی‌شود. کار این دستگاه بر اساس قطعه اکسترودر می‌باشد. یعنی متریال در این دستگاه به مایع تبدیل و به صورت لایه لایه روی نقشه ریخته می‌شود.

دستگاه‌های Pick & Place CNC:

همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است کار آن برداشتن و قراردادن است. معمولاً در قطعاتی که در آن از قطعات کوچک‌تری تشکیل شده است و قراردادن آن‌ها نیاز به دقت بالایی دارد، از دستگاه Pick & Place استفاده می‌شود. این دستگاه دارای دهانه‌هایی می‌باشد که به وسیله آن‌ها قطعات مورد نظر برداشته می‌شود و در مکان موردنظر قرار داده می‌شود. از این دستگاه برای ساخت تلفن‌های همراه، رایانه‌ها، تبلت‌ها و غیره و برای مونتاژ استفاده می‌شود.

دستگاه فرز:

این دستگاه با استفاده از ابزارهایی به نام (مته) کار می‌کند. اساس کار این ابزار براده‌برداری می‌باشد. این دستگاه برای برش فلزات، سنگ‌ها و چوب‌ها مناسب است. همین قابلیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه فرز سی ان سی است که به وسیله آن می‌توان برش‌های عمیق‌تری را انجام داد.

دستگاه هوابرش:

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های سی ان سی دستگاه هوا برش می‌باشد که اساس کار آن سوخت گاز به همراه اکسیژن است. این دستگاه قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارد، به همین دلیل طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. اما متاسفانه سرعت کار آن بسیار پایین است. به همین دلیل کمتر کاربرد دارد و به جای آن از لیزر و دستگاه برش پلاسما استفاده می‌شود.

دستگاه واترجت:

احتمالاً بدانید که فشار قوی آب چه قدرت‌هایی دارد و می‌تواند چه جنس‌هایی را برش دهد. دستگاه واتر جت نیز با استفاده از فشار قوی آب کار می‌کند. این دستگاه در صنعت ساختمان، هوافضا، شیشه، چوب، قطعه‌سازی و خودروسازی، غذایی، برق و نساجی کاربرد فراوانی دارد.

فروش قطعات cnc در تهران

فروش کدام نوع از قطعات CNC بیشتر است؟

همان‌طورکه در مطالب بالا گفته شد؛ هر کدام از این دستگاه‌ها با توجه به قیمت و کیفیتی که دارند مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند. اما دستگاه لیزر و دستگاه فرز CNC بیشتر از باقی دستگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند. همین امر در فروش دستگاه‌های فرز و قطعات CNC در تهران و شهرستان تأثیر فراوانی گذاشت.

اکثراً دستگاه‌های فرز کوچک و رومیزی هستند. این مدل از دستگاه‌های CNC دارای مدل‌های سه و چهار محوره می‌باشد. کسانی که بودجه کمی دارند یا دانش کمی درباره این نوع دستگاه‌ها دارند، معمولاً از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

کسانی که سرمایه بیشتر، کارگاه‌های بزرگ‌تر و مشتری‌های بیش‌تری در اختیار دارند، اکثراً از دستگاه‌های سی ان سی پنج محوره استفاده می‌کنند. در شهرستان‌ها و شهرهای کوچک به دلیل نبود مشتری، تقاضا برای خرید این نوع از دستگاه‌ها کمتر است. دستگاه‌ های سی ان سی کوچک در ساخت و تولید فلزات و جواهرات ریز کاربرد زیادی دارند. بنابراین از این دستگاه‌ها بیشتر در این زمینه استفاده می‌شود.

انواع دستگاه‌های CNC با توجه به موادی که برش می‌زنند؟

 • دستگاه‌های CNC برش سنگ: اکثراً از ماشین‌های فرز عادی برای براده‌برداری و برش سنگ استفاده می‌شود.
 • دستگاه‌های CNC برش چوب: از این مدل از قطعات و دستگاه سی ان سی برای برش انواع چوب مانند ام دی اف (MDF) استفاده می‌شود.
 • دستگاه‌های CNC برش فلز: برای این کار می‌توان تقریباً از تمامی دستگاه‌های سی ان سی مانند روتر، پلاسما، لیزر، فرز، هوابرش، واترجت استفاده کرد.
 • دستگاه‌های CNC برش چرم: دستگاه فرز سی ان سی و لیزر
 • دستگاه‌های CNC برش پارچه: با استفاده از قطعات و دستگاه سی ان سی واتر و لیزر می توان انواع پارچه را برش داد !
 • دستگاه‌های CNC برش لیزری: با استفاده از دستگاه لیزر می‌توان چرم، پارچه، کاغذ، سنگ، فلزات، جواهرات، پلاستیک، قطعات الکترونیکی را برش داد.
 • دستگاه‌های CNC حکاکی و منبت‌کاری: با استفاده از این مدل می‌توان روی شیشه،سنگ ،چوب و فلز منبت‌کاری و حکاکی کرد.
فروش قطعات cnc در تهران

قطعات دستگاه CNC

فروش قطعات CNC در تهران، این قطعات به سه دسته‌ی کلی مکانیکی، واحد کنترل و برق قدرت تقسیم می‌شود.

در ادامه تمامی این قطعات را نام می‌بریم!

قسمت مکانیک

 • شاسی (استراکچر یا بدنه دستگاه)
 • موتور های حرکتی شامل سروموتورها و استپ موتورها
 • مکانیزم حرکتی شامل بال اسکرو، چرخ دنده و شانه، تسمه تایم
 • ریل و واگن
 • اسپیندل
 • سیستم روغن کاری

واحد کنترل

 • کنترولر مرکزی
 • نرم افزار رابط
 • درایور موتور
 • سیستم اندازه گیری
 • اینتورتر اسپیندل موتور

برق قدرت

 • تابلو برق
 • فیوز های حفاظتی
 • کنتاکتور
 • رله
 • محافظ کابل (انرژی گارد)
فروش قطعات cnc در تهران

فروش قطعات CNC در تهران

تهران، مرکز استانی که از نوروز سال ۱۱۶۵ پایتخت ایران است. در تهران ، شهرک‌های صنعتی بسیاری وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها می‌توان کارگاه تأسیس کرد و یک کسب و کار ایجاد نمود!. معمولاً در شهرهای بزرگ تقاضا برای پروژه‌های دستگاه CNC زیاد می‌باشد. بنابراین با خرید یک دستگاه می‌توانید کار خود را شروع کنید

برای خرید این دستگاه یا باید به صورت حضوری به بازارهای مربوطه مراجعه کنید یا به صورت غیر حضوری و به راحتی از فروشگاه‌های اینترنتی خریداری کنید

اتوماسیون صنعتی لاین حرکت یکی از فروشگاه‌هایی می‌باشد که سعی دارد واسطه‌ها را از بین ببرد و کالا را به صورت مستقیم و با بالاترین کیفیت ممکن به دست مشتری برساند. شما نیز می‌توانید با مراجعه به این سایت قطعاتی که مد نظر دارید را از ما خرید کنید. به علاوه شما از طریق سایت فروشگاه اینترنتی لاین حرکت می‌توانید مشاوره‌ی رایگان بگیرید.

0/5 ( 0 نظر )

این پست دارای 2 دیدگاه است

 1. جمشید

  باسلام برای من اطلاعات گذاشته شده دروب سایت کامل ومفیدبود سپاس فراوان

  1. Mr.Amiri

   سلام ممنون از حمایت شما
   باعث افتخار هست که نوشته های ما رو مطالعه می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید