بلبرینگ خطی ساده

بلبرینگ خطی ساده

بلبرینگ خطی ساده یک نوع بلبرینگ خطی است که ساختاری بسیار ساده نسبت به انواع دیگر بلبرینگ دارد، اگر با بلبرینگ های خطی آشنا نیستید در ادامه توضیح مختصری از بلبرینگ های خطی برای شما آورده ایم.

بلبرینگ خطی معمولا در بازار خودرو و شرکت های صنعتی استفاده می شود. از آنها در موتور سیکلت ، موتور ماشین و انواع ماشین آلات با سرعت بالا و جاهایی که محدودیت ابعاد داریم استفاده می شود. بلبرینگ خطی بیشتر در دستگاه ها و جاهایی که نیاز به حرکت خطی دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

بلبرینگ خطی باعث می شود که تحمل نیرو ها و هدایت خطی آن ها در یک زمان انجام شود. بلبرینگ های خطی به صورت یک سیستم بلوکی و ریلی به پشتیبانی از حرکت کمک می کنند.

بلبرینگ خطی خود چندین نوع مختلف دارد. در این وبلاگ شما را با انواع ساده تر آن آشناتر می سازیم.

انواع بلبرینگ خطی ساده

 

بلبرینگ های خطی تماس لغزشی:این نوع بلبرینگ خطی ساده ترین، ارزان ترین و قدیمی ترین نوع بلبرینگ خطی می باشد همچنین این نوع بلبرینگ های خطی در مقایسه با دیگر یاتاقان ها دارای ضریب اصطکاک بزرگتری می باشند به همین دلیل در عمل هایی که دقت و سرعت بالا نیاز است استفاده از این نوع ریل ها مشکل است. در نتیجه این مشکل سبب می شود که پیش بینی طول عمر دقیق سخت باشد.

 

انواع بلبرینگ ساده

بلبرینگ خطی غلتشی:نام عامیانه بلبرینگ خطی غلتشی، ریل و واگن می باشد. در این نوع بلبرینگ خطی به دلیل وجود غلطک ها بین دو سطح متحرک ضریب اصطکاک کاهش پیدا می کند. این نوع بلبرینگ پرکاربرد ترین نوع بلبرینگ خطی می باشد در نتیجه انتخاب این نوع بلبرینگ بهتر از انتخاب بلبرینگ لغزشی می باشد.

بلبرینگ خطی هیدرو استاتیک یا هوایی:زمانی که دقت بالا و کارایی آرام و بی صدا مورد نظر باشد این نوع بلبرینگ خطی بهترین گزینه است. هر چند این نوع بلبرینگ ها در بعضی موارد سودمند هستند اما بسیار پر هزینه بوده و تولید آن سخت می باشد. همچنین لوازم جانبی استفاده شده در آنها بسیار گران می باشد.

بلبرینگ خطی مغناطیسی:این بلبرینگ خطی دارای کاربرد های بسیار محدود می باشد که به دلیل استفاده از نیروی الکترو مغناطیسی پر هزینه بوده و صرفه اقتصادی ندارد.

کاربرد های بلبرینگ خطی ساده

  • یکی از کاربردهای بلبرینگ های خطی ساده در دستگاه های بدنسازی می باشد.
  • یکی از مهم ترین و اساسی ترین کاربرد های بلبرینگ خطی ساده در دستگاه های سی ان سی می باشد.
  • از بلبرینگ خطی ساده نیز جهت حرکت یک میز ماشینکاری در جهت X یا Y استفاده می شود.
  • خاصیت تحمل بار بلبرینگ باعث می شود که از آن جهت حمل آسان محصولات سنگین استفاده شود.

مزایای بلبرینگ خطی ساده

  1. این بلبرینگ ها در چرخش وسایل مکانیکی نقش بسیار زیادی دارند و در نتیجه از خورده شدن و سائیده شدن قطعات جلوگیری می نمایند.
  2. بلبرینگ های ساده خاصیت خود نگهداری دارند و در نتیجه از لق خوردن محور داخل بدنه جلوگیری می نمایند.
  3. بلبرینگ های ساده باعث می شوند که از حرکت جانبی در محور ها جلوگیری به عمل می آید.
  4. بلبرینگ های ساده باعث می شوند که از برخورد قسمت های ثابت و متحرک جلوگیری شود.
  5. بلبرینگ های ساده باعث می شوند اصطکاک به شدت کاهش یابد در نتیجه از سائیدگی جلوگیری شود.
مزایای بلبرینگ خطی ساده

قیمت و خرید بلبرینگ خطی ساده

فروشگاه های آنلاینی که در توزیع قطعات صنعتی فعالیت می کنند، انواع بلبرینگ های خطی را در محصولات خود دارند. از جمله بلبرینگ های خطی ساده.در بلبرینگ های ساده شاخصه هایی مانند مدل،طول و قطر داخلی بر قیمت آن تاثیر می گذارند . شما می توانید با بررسی محصولات و قیمت آن ها، این قطعات را سفارش دهید. سایت لاین حرکت انواع بلبرینگ های خطی را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت ها به فروش می رساند.

بهتر است اول دستگاه هایی که قرار است در آن ها از این قطعه استفاده کنید را در نظر بگیرید. همچنین می توانید با مشاورین سایت لاین حرکت تماس بگیرید و تمامی اطلاعات و راهنمایی هایی که نیاز دارید را از آن ها دریافت کنید. مشاورین ما در انتخاب محصول شما را راهنمایی خواهند کرد تا شما بتوانید بهترین محصول که مناسب استفاده در دستگاه های مد نظرتان باشد و همچنین از نظر قیمت کاملا به صرفه باشد را خریداری نمائید.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید