اخبار

بلبرینگ خطی فلنج دار

بلبرینگ خطی فلنج دار

بلبرینگ خطی فلنج دار یکی از انواع بلبرینگ های خطی می باشد. بلبرینگ خطی در واقع نوعی یاتاقان است که از آن برای کاهش اصطکاک در سیستم های حرکتی که با حرکت در یک مسیر مستقیم و یا منحنی عمل می کنند، استفاده می شود.البته بلبرینگ وظیفه ی تحمل بار دستگاه را نیز دارد.

خود بلبرینگ خطی انواع مختلفی دارد، یکی از انواع آن بلبرینگ خطی فلنج است. در این وبلاگ به این نوع فلنج دار آن می پردازیم.

بلبرینگ خطی فلنج دار چیست؟

بلبرینگ خطی فلنج دار، از جمله راهنماهای خطی ارزان قیمت است که در بسیاری از دستگاه های مینیاتوری که نیاز به حرکت های خطی روان دارند، استفاده می شوند. همانطور که از اسم آن معلوم است، تفاوت اصلی بلبرینگ خطی فلنج دار با بلبرینگ خطی معمولی فقط در فلنج این بلبرینگ ها است.

این فلنج ها برای نصب هم محور بلبرینگ خطی اضافه می شوند و عموما 2 تا 6 سوراخ برای نصب بلبرینگ بر روی آن تعبیه می شود. این محصول برای ایجاد راهنما برای حرکت های خطی استفاده می شود. بلبرینگ های خطی که بال بوشینگ هم گفته می شود، در انواع دستگاه های اتوماسیون و یا انواع حرکت های خطی استفاده می شوند.

بلبرینگ خطی فلنج دار چیست؟

ویژگی های این نوع بلبرینگ

 • بلبرینگ های خطی فلنج دار انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز کاری گزینه های زیادی برای انتخاب وجد دارند.
 • ساختار بلبرینگ فلنج دار نسبتا ساده است، لذا نصب آن نیز کاری آسان می باشد.
 • بلبرینگ های فلنج دار دارای نگهدارنده هایی از جنس رزین می باشند که برای کاربردهای عادی مورد استفاده قرار می گیرند و جنس فولاد آن برای کاربردهای خاص با دماهای زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این نوع بلبرینگ از خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی برخوردار است و این مسئله بر طول عمر آن تاثیر داشته و عمر مفید آن را افزایش می دهد.

پیشنهاد: برای آشنایی بیشتر، خرید و دریافت قبمت اینورتر صنعتی می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

کاربرد بلبرینگ خطی فلنج دار

در بازار تقاضا برای این نوع بلبرینگ معمولا زیاد است. دلیل آن هم دستگاه های مهم و پرکاربرد صنعتی هستند که به این قطعه برای بازدهی بیشتر در عملکرد خود، نیاز دارند. به طور کلی از این نوع بلبرینگ در انواع دستگاه های اتوماسیون و یا انواع حرکت های خطی استفاده می شود.

از کاربردهای بلبرینگ خطی فلنج دار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در دستگاه پرینتر سه بعدی به بلبرینگ خطی از نوع فلنج دار استفاده می شود.
 • دستگاه سی ان سی که از مهم ترین و پر کاربرد ترین دستگاه ها در صنایع مختلف به شمار می آیند، از بلبرینگ فلنج دار در ساختار خود استفاده میکند.
 • دستگاه لیزر نیز از این نوع بلبرینگ برای هدایت حرکت خود استفاده می کند.

اجزای اصلی بلبرینگ خطی فلنج دار

ا جزای اصلی این بلبرینگ ها عبارت اند از :

 1. نگهدارنده که عامل تعیین کننده حرکت و هدایت ساچمه ها می باشد.
 2. ساچمه که عامل اصلی ایجاد حرکت خطی، هدایت کننده شفت در داخل بلبرینگ با کمترین اصطکاک و بیشترین راندمان ممکن می باشد.
 3. اسلیو خارجی که در تماس مستقیم با ساچمه ها بار را به تکیه گاه ها انتقال می دهد.
 4. درزگیر لاستیکی  مانع از عبور مواد خارجی به داخل بلبرینگ می شود و از خروج روغن روانکار از داخل بلبرینگ جلوگیری می کند.
 5. و در نهایت خود فلنج که برای نصب هم محور بلبرینگ خطی اضافه می شوند و معمولا2 تا 6 سوراخ برای نصب بلبرینگ بر روی آن تعبیه می شود.

اجزای بلبرینگ فلنج دار

خرید و استعلام قیمت

به طور کلی مدل،طول و قطر داخلی بر قیمت یک بلبرینگ تاثیر می گذارد . شما می توانید با بررسی سایت هایی که در زمینه عرضه قطعات صنعتی فعالیت می کنند، این قطعات را سفارش دهید. سایت لاین حرکت انواع بلبرینگ های خطی فلنج دار را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت ها به فروش می رساند.

بهتر است اول دستگاه هایی که از آن ها استفاده می کنید و به طور کلی نیاز کاریتان را در نظر بگیرید. همچنین می توانید با مشاورین سایت لاین حرکت تماس بگیرید و تمامی اطلاعات و راهنمایی هایی که نیاز دارید را از آن ها دریافت کنید. مشاورین لاین حرکت در انتخاب محصول شما را راهنمایی خواهند کرد تا شما بتوانید بهترین محصولی که مناسب استفاده در دستگاه های مد نظرتان باشد و همچنین از نظر قیمت کاملا به صرفه باشد را خریداری نمائید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *