اخبار

سروو موتور AC

سروو موتور AC

سروو موتور AC نوعی سروو موتور است که قطعه ای بسیار پر کاربرد در بسیاری از دستگاه های صنعتی می باشد. سروو موتور نوعی موتور الکتریکی می باشد که توانایی کنترل دقیق موقعیت زاویه ای یا خطی را دارد و همچنین می تواند سرعت و شتاب به شکل دقیق تنظیم کند. سروو موتور دارای یک موتور است و این موتور مجهز به یک سنسور خاص می باشد که از آن برای بازخورد موقعیت استفاده می شود.

سروو موتور خود از نظر الکتریکی به دو نوع مختلف تقسیم می شود: ACو DCکه در این متن برنوع AC آن تمرکز بیشتری داریم.

پس از خواندن این متن شما با این نوع سروو موتور آشناتر خواهید شد و با اطمینان کامل می توانید برای خرید سروو موتور AC اقدام نمائید.

سروو موتور AC چیست؟

سروو موتور AC یک محرک چرخشی یا محرک خطی است که امکان کنترل دقیق موقعیت زاویه ای یا خطی، سرعت و شتاب را می دهد. این نوع سرو موتور AC شامل یک موتور مناسب برای سنسور جهت بازخورد موقعیت است. سرو موتور AC همچنین نیاز به یک کنترلر نسبتا پیچیده، اغلب یک ماژول اختصاصی طراحی شده برای استفاده با موتورهای سروو موتور دارد.

سروو موتورهای AC موتورهای پر سرعتی هستند که به طور معمول به عنوان موتورهای همگن مغناطیسی دائمی ساخته می شوند.

 

سروو

با پیشرفت چشمگیری که در ریزپردازنده ها و ترانزیستور ها داشته ایم،  سروو موتورهای AC کاربرد بیشتری برای ما پیدا کرده است. از این نوع سروو موتور بیشتر در صنایع استفاده می شود و برای برنامه های کوچکتر به کار می رود. دلیل آن هم دقت بسیار بالای این سروو موتور است.

مزایای سروو موتور AC

این سروو موتور ها ساختاری ساده و در عین حال مستحکم دارند. بازده‌ی عملکرد این سروو موتور ها نیز مناسب (۹۰درصد) می باشد.
این سروو موتور امکان کنترل شتاب و سرعت مناسب را دارند. ابعاد این سروو موتور کوچکتر (معمولا) است.

هزینه تعمیر و نگهداری آن کم است و مناسب برای توان‌های کم می باشد.

این سروو موتور برای کارهای کوچک (ربات) بسیار مناسب است.

عملکرد این قطعه با صدای کم و آرام و بدون لغزش می باشد.

امکان گرم شدن بیش از حد در این قطعه وجود ندارد.

این سروو موتور توانایی کنترل موقعیت دقیق (وابسته به انکودر) را دارد.

این سروو موتور ها توانایی کارکردن در هر نوع محیطی را دارد.

روتورهای قفس سنجابی ساده هستند و در مقایسه با سیم پیچی آرمیچر ماشینهای DC از نظر ساختاری ، محکمتر هستند.

سروو موتورهای AC دارای جاروبک برای کموتاسیـون نیستنـد و نیاز به تعمیر ونگهداری دائم ندارند.

هیچ عایقی در اطراف هادی آرمیچر آنچنان که در موتور DC وجود دارد نیست پـس آرمیـچر می تواند بسیار بهتر گرما را پخش کند.

بدلیل اینکه آرمیـچر، سیـم پیچی های عایـق دار پیچـیده ای ندارد ، قطر آن می توانـد برای کاهش اینرسی روتور بسیار کاهش یابد .

ویژگی های این نوع سروو موتور

یک سروو موتور AC اصولا یک موتور دوفاز القایی است به جز چند مورد خـاص طراحی آن.

توان مکانیکی خروجی یک سروو موتور AC از ۲ وات تا چند صد وات تغییر می کند . مــوتورهای بزرگتر از این توان بسیار کم بازده اند و اگر بامشـخصات گشتـاور سرعت مطلوب ساخته شده باشند برای استفاده در کاربردهای سروو بسیار مشکل ساز خواهند شد . سروو موتورهای دقیق در کامپیوترها ابزارهای سروو و شماری ازکاربردها که به دقت بالایی نیاز است بکار می روند.

سروو موتور2

خرید و قیمت این نوع سروو موتور

قبل از اینکه برای خرید سروو موتور AC اقدام کنید بهتر است که اول اطلاعات آن را به طور دقیق و کامل بدست بیاورید. شما می توانید با در نظر گرفتن شاخصه هایی همچون برند و نوع سروو موتور و اهداف کاریتان مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

اطلاعاتی که باید درباره ی سروو موتور AC  در نظر داشته باشید همگی شاخصه هایی هستند که بر قیمت این قطعه نیز تاثیر می گذارند.

سروو موتورهای AC را می توانید در محصولات فروشگاه های اینترنتی مختلفی که در زمینه ی فروش قطعات مکانیکی یا الکتریکی فعالیت می کنند، بیابید.

پیشنهاد ما به شما خریداری از سایت لاین حرکت می باشد. در محصولات ما سروو موتورها با بهترین و مطمئن ترین برندهای ممکن موجود هستند و شما می توانید با تماس گرفتن با مشاورین ما تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید و مناسب ترین سروو موتور را خریداری کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید